Wynik USG przezciemiączkowego
Witam, urodziłam w ndz, zrobiono małej usg p-ciemieniowe,lekarz kazał powtórzyć badanie, ale nic więcej ni powiedział: "układ komorowy asymetryczny L>P poszerzenie rogu potylicznego komory b.lewej. Pogrubiały i o nieregularnych obrysach splot naczyniówkowy kom b.lewej. Widoczna jama przegrody orzeźrozczystej o szer. 5mm i dl.12mm przestrzeń podtwardówkowa nieposzerzona. Przepływ aca praw. Wskaznik RI=0.73 Co to oznacza? jakie skutki może przynieść i czym jest to spowodowane? Dziekuje i pozdrawia

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, niezwykle ważne jest zestawienie tych wyników z objawami klinicznymi jakie występują u dziecką bądź ich brakiem. Zalecam konsultacje z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam