Wynik USG przezciemiączkowego u córki, która urodziła się w 26. tc

Witam.Moja córka urodziła się w 26 tc z wagą 660gr. Krwawienie około. prawa strona 1st, lewa strona 3st. Miała robione usy przezciemiączkowe i oto wynik: Struktura mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy sladowo, stacjonarnie poszerzony. Rogi przednie zaokrąglone, glebokośc prawego 5,2 mm lewego 6,6 mm. W lewym splocie naczyniowym 2 łączące się torbiele 12x9 mm i 13,6x8.3 mm. RI na t.przedniej mózgu 0,60. Szerokośc przestrzeni podpajęczej w normie. Bardzo proszę o interpretację wyniku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wcześniaki o tak niskiej wadze urodzinowej są pacjentami szczególnymi. Praktycznie każde dziecko rozwija się inaczej i może mieć niedorozwój wielu układów. USG należy interpretować w oparciu o stan kliniczny. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym na oddziale neonatologii na którym leży dziecko.