Co oznacza wynik USG tarczycy kobiety w wieku 28 lat?

Witam. W kontrolnym usg tarczycy lekarz zauważył coś takiego "przedcieśniowo widoczna dobrze odgraniczona owalna struktura lita, jednorodnie miernie hipoechogeniczna wlk. 7x3x22 w pierwszej kolejności odpowiadająca węzłowi chłonnemu, zwraca uwagę obwodowo-centralny wzór unaczynienia. Lekarz nie do końca chciał odpowiadać na moje pytania, więc tu proszę o odpowiedź - jak duże jest prawdopodobieństwo,że to zmiana nowotworowa? Czy węzeł chłonny może mieć strukturę litą? mam 28 lat i od ponad roku choruję na ChGB. aktualnie hormony tarczycy w normie. dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć badanie i udać się do lekarza endokrynologa celem ew rozszerzenie diagnostyki

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.