Co oznacza wynik wymazu z oka u dziecka?

Moje 2 miesięczne dziecko miało pobrany wymaz z oka, wykryto bakterie pantoea agglomerans. Co to za bakteria i czy jest groźna?

Lek. Michał Lenard

Jest to bakteria, która może powodować tzw. gorączkę zbożową, ale często nie powoduje żadnych objawów ani chorób. Wynik wymazu powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!