Co oznacza wynik wynik RTG klatki piersiowej 39-latki?

Witam. Proszę o interpretację wyników RTG klatki piersiowej. Płuca bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty p/ż wolne. Sylwetka serca w normie. Spłycenie obu kątów p/ż - zmiany opłucnowe? ślad płynu? Dodam, że nie chorowałam na zapalenie płuc ani oskrzeli przez ponad 10 lat. Czy to może być na przyklad powikłanie po Covid 19? Z czym to może być związane?

Widzę tu rozbieżności - w jednym zdaniu opisuje Pani spłycenie kątów przeponowo- żebrowych, wcześniej wspomina Pani, że są one wolne. Takie rozpoznania się wykluczają. Zacienienie kątów przeponowo- żebrowych może wynikać ze zmian pozapalnych, zrostów (np. po infekcji COVID-19), bądź z obecności płynu, np. w przebiegu niewydolności serca.