Co oznacza wysoka temperatura w pochwie?

Witam! Jestem zrozpaczona ! Proszę o poradę. Mam 42 lata. Od kilku lat staramy się z mężem o kolejne dziecko, bez efektu choć zrobiłam mnóstwo badań a Pani doktor nie stwierdziła odchyleń. Niestety mąż nie chce się przebadać. W tym miesiącu okres wystąpił 4-go. Od 12-go lutego zaczęliśmy starania. Typowe objawy okresu płodnego. Niestety 15-go rozłożyło mnie przeziębienie, gorączka, kaszel, katar. Temp. ciala pod pachą w chwili obecnej 37,4 stopnie, w pochwie 38,5 stopnia. Bardzo źle się czuje. Boję się wziąć jakiekolwiek leki, natomiast lekarz powiedział, ze nie obędzie się bez antybiotyku. Czy taka wysoka temperatura w pochwie może być jedynie objawem infekcji czy też ciąży. Na jakikolwiek test ciążowy jest jeszcze za wcześnie. Proszę o poradę.

Lek. Michał Lenard

Wysoka temperatura w pochwie jest spowodowana podwyższoną temperaturą organizmu, a nie ciążą. Sugeruję zastosować się do zaleceń swojego lekarza. Pozdrawiam!