Co oznacza wystający pępek po operacji przepukliny pępkowej?

Witam, mój partner 2 tygodnie temu miał operowaną przepuklinę pępkową. Ma 21 lat, jest osobą szczupłą i aktywną. Około 10 dni po operacji wyszedł mu pępek. Najpierw był lekko wystający, a następnego dnia wystawał już na około 1,5 cm! Wygląda to naprawdę dziwnie i niepokojąco, chirurg podczas ściągania szwów powiedział, że to wcale nie musi być przepuklina nawrotowa jak myślimy i, żeby zgłosić się po miesiącu. Ale w takim razie co to może być innego? Czy należy się tym martwić?

Lek. Michał Lenard

Póki co nie ma powodu do obaw, taki stan może się jeszcze cofnąć. Sugeruję wizytę kontrolną według zaleceń lekarza. Pozdrawiam!