Co oznacza zamartwica pourodzeniowa?

Moja córeczka urodziła się w 37 tyg poprzez cięcie dostała w pierwszej minucie 6 pkt apgar po stymulacji i osuszeniu dostała w 3 minucie 10 pkt zaraz była przy mnie ważyła 3100. Robio e miała usg cieniaczkowe i wszystko w normie ale na wpisie ma napisane umiarkowana zamartwica urodzeniowa czy muszę się martwić czy doszło do niedotlenienie proszę o odp ze szpitala wyszłam po 3 dniach stan dziecka dobry

na pewno powinna się odbyć konsultacja planowa dziecka z neurologiem dziecięcym po wypisie w ciągu 4-6 tyg. Myślę że wszystko będzie dobrze, ale niezbędne są badania neurologiczne rozwoju dziecka