Co oznacza zapis zmiany hiperintensywnej w badaniach głowy?
Badanie MR uwidoczniło pojedynczą owalna zmianę hiperintensywną o średnicy 4,4 mm uwidocznioną w sekwencji FLAIR. Zmiana zlok. jest podkorowo w lewym płacie czołowym na wysokości przedniej części torebki zewnętrznej i w przedłużeniu bruzdy bocznej (Se 7 Im: 16 oraz Se 5 Im: 13) Podobne o średnicach do 1,7 mm widoczne są podkorowo w dolnej części prawego płata czołowego. Poza tym analogiczne (o średnicach 4 mm), a nawet zlewające się zmiany uwidoczniono w prawym płacie. Co to oznacza?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam, opisywane prze Panią zmiany w obrazie mri mogą być zmianami o charakterze niedokrwiennym. Interpretacja badania zależy jednak od badania klinicznrpego, wieku pacjenta, jak zmiany wyglądają w innych sekwencjach. Prosze skontaktować sie z neurologiem kierującym na badanie. Pozdrawiam
Witam!
Konieczne kontynuowanie badań diagnostycznych na neurologii: potencjały wywołane, EEG, płyn mózgowo-rdzeniowy.
Powodzenia
W. Łuczkowski.