Co oznacza zielone zabarwienie stolca u niemowlęcia?

Witam mam 6 tygodniowe niemowle . Pije mleko z piersi ale tez podaje mleko capricare . Corka robi kupki co 4 dni i zaczely sie robic seledynowe . Wczesniej byly musztardowe . Czy powinnam zmienic mleko

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zielone stolce mogą być spowodowane mlekiem sztucznym, żółtaczką dziecka czy wrażliwością dziecka na to co je mama. Jednak dopóki nie ma niepokojących objawów jak zaparcia czy domieszki w stolcu śluzu lub ropy oraz dziecko prawidłowo przybiera na masie, to nie ma powodów do zmartwień.