Co oznacza zwapnienie w piersi?

Podczas badania usg piersi lekarz stwierdził "drobne zwapnienie z cieniem akustycznym" BIRADS 3. Wcześniej w tym miejscu miałam robioną biopsje gruboigłową wspomaganą próżnią (zmiana łagodna gruczolak mlekotworczy), po której został mi krwiak. Krwiak został po pewnym czasie odessany igłą, zanim to się jednak stało odczuwałam ból piersi. Czy zwapnienie może być pozostałością po krwiaku czy mam sie bać, że może być symptomem raka?

Bi-RADS 3 oznacza obecność w piersi zmiany o charakterze najprawdopodobniej łagodnym (ryzyko, że zmiana może być złośliwa wynosi poniżej 2%, więc jest bardzo niskie). Oznaczenie to wskazuje jednak na konieczność obserwacji zmiany lub dalszej diagnostyki.