Zwapnienia w piersi - czy to coś bardzo poważnego?

Wykonałam mammografię i w opisie przeczytałam: "Piersi o budowie gruczołowej. W lewej piersi wg tarczy zegarowej na godz. 1 zwapnienia o średnicy 7 mm, skala birads 4." Dostałam skierowanie na biopsję gruboigłową i USG.

Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zwapnienia w piersi mogą być wyrazem niegroźnych zmian zwyrodnieniowych, ale także symptomem rozwijającego sie nowotworu. Dlatego też w przypadku stwierdzenia takiego obrazu w mammografii, konieczna jest wnikliwa diagnostyka. Biopsja gruboigłowa pozwoli na pobranie fragmentu tkanki, którą obejrzy histopatolog i stwierdzi, czy zmiana jest lagodna czy zlośliwa.

Pozdrawiam serdecznie