Czy to zmiany nowotworowe?

Witam.

Miałam robioną mammografię, wynik wykazał zmianę wymagającą dalszej diagnostyki. Opis: piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi lewej w miejscu wg tarczy zegarowej - godzina 8 jest guzek 9 mm, skala BIRADS 4.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Skala Birads jest używana przez radiologów do standaryzacji opisów badań obrazowych piersi. Birads 4 nie oznacza nic innego niż "zmianę podejrzaną wymagającą weryfikacji". Na obecnym etapie nie można ani potwierdzić ani wykluczyć, że zmiana jest łagodna lub złośliwa.
Konieczne są dalsze badania - USG, biopsja, na podstawie których będzie można postawić dokładniejszą diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie