Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten guzek jest groźny? Czy da się wyleczyć?

Witam. Mama dostała dzisiaj wynik z mammografii i nie jesteśmy pewne, co oznacza. Jest napisane tak: piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej, w piersi lewej w miejscu wg tarczy zegarowej: godzina 2 jest guzek o średnicy 30 mm, skala BIRADS 0, prawdopodobnie torbiel? Proszę o pomoc i przetłumaczenie, bo się strasznie martwię :( to jest pierwsze badanie mammograficzne mojej mamy, badanie w mammobusie, w którym była możliwość wykonania badań mammograficznych. Mama dostała 4 klisze ze zdjęciem piersi, opis ten co podałam i skierowanie na kolejne badanie.

KOBIETA ponad rok temu

Wyleczalność raka piersi

Witam serdecznie,

BIRADS to skala służąca do opisywania zdjęć mammograficznych.

BIRADS 0 oznacza, że do końcowej oceny zmiany konieczne jest porównanie aktualnego zdjęcia mammograficznego z poprzednim lub wykonanie dodatkowych badań obrazowych, np. mammografii powiększonej, cyfrowej, specjalnych projekcji lub badania ultrasonograficznego.

W mammografii wysunięto podejrzenie torbieli - czyli łagodnego guzka piersi. Konieczne jest wykonanie dalszych badań, aby to potwierdzić.

Proszę nie denerwować się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy