Wynik mammografii u 62-latki

Witam.Moja mama otrzymala wynik mamografi,ze na godzinie 10 w prawej piersi jest zaburzenie architektury o srednicy 20mm.Proszy wyjasnic co taki wynik oznacza?mam sie niepokoic?a skala birads 0.Dodam ze mama ma 62 lata

Witam serdecznie,

BI-RADS 0 oznacza ocenę końcową niekompletną tzn. wymaga ona dodatkowych badań obrazowych. Wskazana jest u Pani Mamy wizyta u lekarza ginekologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

Birads 0 oznacza, że za pomocą mammografii nie da się ustalić czy zmiana jest podejrzana. Należy wykonać badanie USG uprzednio pokazując wynik mammografii lekarzowi.