Zmiana typu BIRADS 0 a rak piersi

moja mama lat 64 po wykonanej mammografii otrzymała opis w postaci :"W piersi lewej w miejscu centralnie jest zabyrzenie architektury o średnicy 5 mm.skala BIRADS 0. usg potwierzdziło zmianę.czy torak?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! BI-RADS 0 oznacza, że zmiana wymaga dodatkowych badań obrazowych. W takim przypadku niemożliwe jest określenie ryzyka złośliwości.