Wynik badania mammografii u 57-latki

Proszę o interpretację MMG Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej W piersi lewej w miejscu - centralnie jest guzek o średnicy 5 mm ( i zwapnienia )skala BIRARDS 0 USG Sutki u utkaniu tłuszczowo-gruczołowym, prawy bez zmian ogniskowych podejrzanych o złośliwość. Na godz 8 w lewym sutku ok 3. 3 cm od brodawki napowięziowo słabo wyodrębniony guzek hypoechogeniczny śr ok 6mm, odpowiada zmianie widocznej w mmg. Przewody zabrodawkowe nieposzerzone. Węzły chłonne pach niepowiększ. BIRADS USG 4

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku niepokojący jest opisany guzek. 0 w skali BI-RADS (wg MMG) oznacza, że zmiana wymaga dodatkowych badań obrazowych, nie ma możliwości oceny ryzyka złośliwości. BI-RADS 4 (wg USG) oznacza natomiast, że zmiana jest podejrzana. Ryzyko złośliwości wynosi od 2% do 95%. Konieczna jest dokładniejsza weryfikacja zmiany poprzez dalsze badania. Koniecznie proszę zatem nie zwlekać, tylko skonsultować się ze specjalistą onkologiem.