Co oznacza zwężenie szpary stawu śródstopno paliczkowego palucha?

Czy rozpoznanie po badaniu rentgen, które brzmi "zwężenie szpary stawu śródstopno paliczkowego palucha" dotyczy palca największego stopy czy też może dotyczyć np. II kości śródstopia? Pytam bo w internecie pisze o największym palcu stopy a mnie boli II kość śródstopia czyli palec drugi obok największego? Lekaż mi przepisał maść przeciw zapalną i powiedział że to zapalenie stawu, mam do niego się zgłosić za tydzień, czy da się to wyleczyć?

Lek. Michał Lenard

Zapalenie stawu jest istotnie bardzo prawdopodobne, zazwyczaj jest całkowicie wyleczalne. Proszę zastosować się do zaleceń swojego lekarza. Pozdrawiam!