Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

RTG stopy i ból

Lekarz ortopeda zlecił prześwietlenie stopy, która bolała mnie od kilku miesięcy w okolicy śródstopia. Otrzymałam już rtg i opis, ale wizyta u ortopedy za ponad miesąc. W opisie przeczytałam: płaskostopie poprzeczne stopy prawej. Zwężenie stawu śródstopno-paliczkowego palucha, zaostrzenie krawędzi stawowych kości. Struktura kostna w normie. Co to oznacza? Maria Z.
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Dzień dobry

Badanie RTG jest dodatkiem do badania klinicznego pacjenta. Często w prześwietleniu są zmiany które nie dają jakichkolwiek dolegliwości i odwrotnie prawdziwa przyczyna bólu może nie być widoczna na prześwietleniu.
Jeżeli chodzi o sam opis to płaskostopie poprzeczne jest nieprawidłowo wpisywane w opis RTG ponieważ można je wybadać tylko klinicznie. Zwężenie stawu śródstopno-paliczkowego wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe tego stawu które mogą być przyczyną bólu (tzw paluch sztywny).
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda traumatolog

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy