Zmiany zwyrodnieniowe o charakterze halux valgus

Zmiany zwyrodnieniowe o charakterze halux valgus w stawie śródstopno-policzkowym palucha stopy lewej i w stawach stepowo-środstopnych i w stawach stepowo -środstopnych i w stawach stepu stopy lewej. Jakie rokowania i leczenie na ból.

Dzień dobry
Hallux valgus to inaczej paluch koślawy, czyli boczne odchylanie się palucha. Może ono być połączone ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu.
Należy pamiętać że leczy się człowieka a nie prześwietlenie dlatego nie da się powiedzieć nic więcej bez zbadania pacjenta.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego, ortopeda traumatolog