Złamany paliczek podstawy palca

po prześwietleniu nogi po 3 tygodniach wynik to;złamany paliczek podstawy palca 3 stopy w części bliższej przynasadowej.odgięty ku górze palec ,odłamy zachaczone osiebie.kostka dodatkowa bocznie od podstawy 1 k.ści środkowej.co robić

Dzień dobry

Generalnie złamania palców stopy od 2 do 5 nie wymagają żadnego unieruchomienia i zwykle goją się bezproblemowo. Wyjątkiem są złamania ze znacznym przemieszczenie. Niestety bez obejrzenia RTG i zbadania stopy nie można nic więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog