RTG kostki, pęknięta kość oraz noszenie buta ortopedycznego

Witam Dzisiaj miałam robione przeswietlenie kostki i okazało sie, ze mam lekko peknieta stope w kostce i dostalam but ortopedyczny. Lekarz powiedzial, ze musze go nosic.Dzisiaj spedzilam prawie cały dzien w tym bucie i bol nogi jest wieksza niz przed uzyciem jego. Czy musze go nosic caly czas czy tylko jak chodze i czy normalne jest zwiekszony bol?

Dzień dobry

Generalnie nie ma czegoś takiego jak "lekkie pęknięcie". Kość albo jest złamana albo nie jest, chyba że lekarzowi chodziło o jakiś odprysk. Proponuję skonsultowanie prześwietlenia u innego specjalisty.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda, traumatolog