Co oznaczają bardzo liczne w stosunku do wieku ogniska hiperintensywne?

W grudniu 2017 r.miałam rezonans magnetyczny i niepokoję się wynikiem, ponieważ w obu półkulach w istocie białej podkorowej głównie płatów czołowych i ciemieniowych oraz okołokomorowo na wysokości trójkątów komorowych komór bocznych stwierdza się bardzo liczne w stosunku do wieku ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i T2TIRM, największe na wysokości trójkątów komorowych o max wymiarze przekraczającym 20 mm po stronie prawej. Bardzo proszę o zalecenia, co powinnam w tym przypadku zrobić? Anka

Zbyt mało danych. Z jakiego powodu było wykonywanie badanie MR? Czy ma Pani jakieś czynniki ryzyka chorób naczyniowych? Nadciśnienie tętnicze? Cukrzyca? Nikotynizm? Hipercholesterolemia?
Migotanie przedsionków? Jeśli nie moim zdaniem wskazana hospitalizacja, badanie Duplex tt. szyjnych i kręgowych, Badanie TCD - transcranial doppler lub angio-KT naczyń mózgowych, ECHO serca, wykluczenie PFO, wykluczenie choroby tarczycy, boreliozy, ew. nakłucie lędźwiowe z ocena płynu mózgowo-rdzeniowego.
Pozdrawiam