Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają blaszki miażdżycowe i zaniki pamięci u starszej osoby?

Mama ma blaszki miażdżycowe pod kolanem, w aorcie brzusznej (rtg) noga pod kolanem ją boli drętwieje ma skurcze łydki. Mamy bracia dwóch zmarło na zawał, trzeci na udar. Ostatnio mama wyszła do miasta i straciła na chwilę orientację gdzie jest i jak wrócić do domu. W szpitalu w 2013r. po zawale, dostawała tam Plavix i inne leki które później za wyjątkiem Plavixu zostały przepisane do domu. Z czasem bóle nóg, zadyszka, duszności wróciły. Neurolog nie pomógł. Jak to leczyć i u jakiego lekarza?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam!
Nie wiem w jakim wieku jest pacjentka. Jeżeli są blaszki miażdżycowe w tętnicach głównej i obwodowych to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma je także w tętnicach mózgowych. Zaburzenia orientacji, pamięci, intelektu i innych przy miażdżycy tętnic mózgowych są "czymś wręcz naturalnym". Pańską mamą powinien się zajmować lekarz rodzinny w oparciu o konsultujących: kardiologa, neurologa i psychiatrę.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy