Co oznaczają bóle po operacji przepukliny?

Witam, Jestem 5 miesięcy po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej. Podczas operacji miałem wszytą siatkę. Była to przepuklina dość duża chodziłem z nią 6 lat. Do tej pory odczuwam bóle w pachwinie które promienieją do prawego jądra. Nie są to bóle jakieś bardzo uciążliwe i w jeden dzień są mocniejsze, w inny trochę słabsze. Moje pytanie brzmi czy to normalne by przez tyle miesięcy utrzymywał się dyskomfort tego miejsca? Ile czasu potrzeba bym nie odczuwał tam szczypania i pieczenia które promieniuje do jądra. Dodam, iż ostatnio przebiegłem w szybkim tempie z torbą 3 kilogramową na ramieniu bo śpieszyłem się na busa no i troszkę bardziej odczuwam te bóle. Sprawdzałem miejsce operowane, jest płaskie, nie ma żadnego wybrzuszenia, w zasadzie wygląda podobnie jak druga strona nieoperowana. Jedynie podczas dotyku to miejsce jest bardziej wrażliwe i kłuje. Sprawdzałem czy podczas kaszlenia coś wychodzi ale też nic nie czuje. Z góry dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Niestety, delikatne dolegliwości mogą być odczuwalne po takim zabiegu. Jeżeli będą one bardzo uciążliwe, to wskazana będzie wizyta kontrolna u chirurga, który Pana zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!