Co oznaczają brązowe upławy u 21-latki?

Witam, mam 21 lat. Od kilku miesięcy występują u mnie brązowe upławy w środku cyklu. Towarzyszą im również lekkie bóle podbrzusza, które często zostają nawet po ustaniu krwawienia. Czasem są to ogólne lekkie bóle, a czasami kłucie.Byłam u ginekologa. Wszystkie badania, łącznie z USG dopochwowym, wyszły bez zarzutu. Lekarz stwierdził, że to albo jelita, albo normalne objawy owulacji, które ustaną po urodzeniu dziecka. Zaproponował tabletki antykoncepcyjne, ale odmówiłam. Zamiast tego, zaczęłam brać Cyclodynon, jednak nie widzę po nim większych efektów.

Lek. Michał Lenard

Tak jak powiedział Pani lekarz, są to prawdopodobnie objawy owulacji. Cyclodynon należy stosować 3 miesiące, aby móc ocenić efekty terapii. Pozdrawiam!