Co oznaczają krawędziowe zmiany zwyrodnieniowe, struktura rzepki niejedrorodna?
Witam.Opis rezonansu. krawędziowe zmiany zwyrodnieniowe,struktura rzepki niejedrorodna,poza tym struktury kostne kolana bez zmian; Jama stawowa wolna Zwężenia w chrząstce stawowej zwłaszcza rzepki ACL po rekonstrukcji-szerokie niejednborodne poluzowane,PCL zagięte-cechy niestabilności.Nierówna przełamana boczna krawędz ML.Poza tym nie stwierdzam innego uszkodzenia chrząstek stawowych łąkotek i struktur więzadłowych.Staw rzepkowo udowy i aparat wyprostny bez patologii.Dół podkolanowy wolny. Wnioski; Zmiany zwyrodnieniowe i chondropatyczne naderwanie ACL,złamany róg tylny ML,cechy niestabilności.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ma Pani złamany róg tylny łąkotki bocznej oraz naderwane więzadło krzyżowe boczne. Konieczna jest wizyta u ortopedy, który oceni wyniki, przeprowadzi badanie lekarskie i zdecyduje o odpowiednim sposobie leczenia. Pozdrawiam!