Co oznaczają moje wyniki badania krwi?

Mam 17 lat, robiłam w zeszłym tygodniu badania krwi i wyszło mi, że mam HTC 36,2%, a norma jest 37-47, MPV 6,7 fL, a norma jest 7,2-11,1, oraz cholesterol 5,03 m m ol/L, a norma jest <4,4. Co może to znaczyć?
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Spadek poziomu hematokrytu (HCT) może być spowodowany przez: zmniejszenie liczby krwinek czerwonych – niedokrwistości, utrata krwi (krwawienia), hemolizę, choroby szpiku kostnego, a także przewodnienie.

MPV oznacza średnią objętość płytki krwi i należy je interpretować w odniesieniu do poziomu płytek, które jak wnioskuję, są w normie.

Dodatkowo w badaniach wykazano podwyższony poziom cholesterolu – o ile nie jest to wpływ uwarunkowań genetycznych, to najprawdopodobniej jest wynikiem diety. Proszę wykonać pełen lipidogram w celu poszukiwania zaburzeń.

Pozdrawiam