Co oznaczają podskórne pryszcze?

8 lat temu wyszedl mi tak jakby podskorny pryszcz na brodzie. To było coś głęboko pod skórą a na zewnątrz było tylko zaczerwienienie i cienka skóra. Nic nie ruszalam bo myślałam że samo zejdzie. Niestety skóra się wygoila ale zgrubienie to pozostało. Dziś mam 28 lat. Takie gule pojawiaja się non stop na brodzie i znikają ale ta jedna sprzed 8 lat nie. To miejsce na brodzie jest lekko zgrubione a przy dotknięciu czuć że jest to cos twardego i zbitego. Ostatnio wyszło coś koło tego i się to powiększyło. Wcześniej widoczna była kuleczka pod skórą. Gdy zacznę coś dusić to puchnie. Gdy nie ruszam ciągle tam jest ale są okresy że samo tak zaczyna pod tą skóra swędziec, mrowiec lub pulsowac i wtedy widoczne jest to zgrubienie bardziej bo się robi nabrzmiale. Ja już nie mam.sily na to. Ktoś mi sugerował że trzeba skórę rozcinac i oczyścić. Czy to może być ropa. Teraz mnie piecze i swędzi to miejsce jakby coś miało wybić. Lekko powiększone. Z zewnątrz nie widać śladu czy zapalenia.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.