Co mogą oznaczać powracające gule na twarzy?

ok 8 lub 9 lat temu zaczely mi wychodzić podskórne gule na twarzy, takie nie do wyciskania bo głębokie gojące się miesiąc ....jeden z nich został mi pod skora i wygląda to na takie zgrubienie, kulke gleboko pod skora na brodzie....tak przez 8 lat nie mogę sobie poradzić z tymi gulami bo pojawialy się co kilka miesięcy...to nie to co zwykle pryszcze, a takie mam od czasu do czasu i nie dużo. ostatnimi czasy te grube gule wylaza jedna za druga, niedawno miałam taka okropna obok tego zgrubienia co jest 8 lat, niestety znowu zostało obok zgrubienie po tym czyms, tak jakby cos tam było a tego nie można usunąć.....na brodzie widać to bardziej bo wszystko się powiekszylo przez to ze doszla kolejna gula. Staram się tego nie ruszac bo gdy tylko cos dotkne to te gule nabrzmiewają i lekko puchna, sa bardziej widoczne....gdy nic nie robie one sobie tam siedza caly czas i zdarz się tez ze zaczna trochę nabrzmiewać....wtedy czuje takie lekiie swędzenie i mrowienie. Co to może być. Przeszkadza mi to bo to jednak na srodku twarzy. Gdzie się z tym udac?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.