Co oznaczają podwyższone wyniki w morfologii?

Witam. Ostatnio robiłam sobie podstawowe badania i pewne wyniki wyszły podwyższone. Czy ktoś na podstawie tych wyników mógłby mi powiedzieć co może mi dolegać i czy powinnam się martwić, badź ewentualnie co powinnam dalej z tym zrobic? Erytrocyty (RBC) ↑ 5,12 10^12/L (4,1 — 5,1) Hemoglobina (HGB) ↑ 15,5 g/dL (12,3 — 15,3) Średnie stężenie HGB w erytrocytach (MCHC) ↑ 36,3 g/dL (33,0 — 36,0) Bilirubina całkowita w surowicy ↑ 1,25 mg/dl < 1,10 Z góry dziękuję.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki te są niewiele powyżej normy. Nie budzą niepokoju. Warto powtórzyć badania za 6-12 mies. Może być pani spokojna. Pozdrawiam i życzę zdrowia.