Co oznaczają pojedyncze zrosty przeponowo opłucnowe i osierdziowo opłucnowe?

Proszę o interpretacje wyniku rtg: serce w normie, łuk aorty wydłużony, z obecnością blaszek miażdżycowych. W obu dolnych polach płucnych widoczne są zmiany włókniste, po stronie prawej bardziej nasilone, dodatkowo po str prawej zmiany zapalne, poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Pojedyncze zrosty przeponowo opłucnowe i osierdziowo opłucnowr. Kąty przeponowo źebrowe wolne

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu wykryto zmiany zapalne oraz prawdopodobnie pozostałości po przebytym zapaleniu płuc. Oczywiście taki wynik wymaga konsultacji z lekarzem, który skierował panią na badanie, ponieważ taki wynik zawsze należy oceniać w kontekście stanu klinicznego pacjenta.