Drobne zrosty opłucnej na zarysie lewej kopuły przepony

Radiogram nieco nie symetryczny.Drobne zrosty opłucnej na zarysie lewej kopuły przepony.Wnęki płuc nieco obfitsze ,naczyniowe.Niewielkie wzmożenie rysunku naczyniowego pół płucnych łuk aorty wydłużony z blaszkami miażdżycowych proszę odczyt tego wyniku,ponieważ nic nie rozumiem.Dziękuję.Pozdrawiam.Ewa.

Piotr Pilarski

Wynik nie budzi niepokoju. Zrosty najprawdopodobniej po zapaleniach. Blaszka miażdżycowa jest praktycznie w każdym zdjęciu u pacjentów w tym wieku.

Pozdrawiam.