Niewielkie zgrubienia opłucnej w szczycie prawym

Bardzo prosze o opinie,, to sa wyniki mojej mamy ma 68 lat. Niewielkie zgrubienia oplucnej w szczycie prawym, nieco wzmozony rysunek naczyniowo zrebowy pluc jak w przewleklym zastoju w krazeniu plucnym. Pola plucne bez ewidentnych swiezych zageszczen miazszowych i zmian ogniskowych. Sylwetka serca nieco powiekszona. Aorta miazdzycowa kreta. Trzon kregu prawdopodobnie TH10 obnizony plasterkowaty- zlamanie kompresyjne prawdopodobnie na tle ostoporozy.

Witam. Zgrubienie opłucnej w szczycie prawym najprawdopodobniej jest wynikiem przebytego stanu zapalnego tkanki płucnej. Zmiany o typie wzmożenia rysunku naczyniowego oraz miażdżycy aorty pośrednio świadczą natomiast o niewydolności krążenia. Złamania kompresyjne kręgów pojawiają się natomiast w trzonach kręgosłupa w wyniku osteoporozy.