Wynik RTG starszej osoby a nowotwór płuc

Witam. Moja babcia wlasnie robila RTG pluc. Jej opis:Zmiany guzowate widoczne w prawym srodkowym i dolnym polu plucnym. Grube cienie pasmowate widoczne na tym poziomie ze zgrubieniem oplucnym pomiedzy platem glownym i srodkowym. Nieznaczny wzmozony rysunek naczyniowy w obu dolnych polach plucnych. Aorta wydluzona. Nieznacznie powiekszona lewa komora serca. Metaliczne prety. Bardzo sie martwie. Niecaly rok temu moj dziadek zmarl na nowotwora pluc i nie chialabym zeby to byla ta choroba. Dziekuj

Aleksander Ropielewski

Na podstawie tego opisu nie można stwierdzić jednoznacznie, że nie ma nowotworu płuca. W przypadku jego podejrzenia należy wykonać badanie TK klatki piersiowej.