Pasmowate zagęszczenie mogące odpowiadać zmianom zapalnym lub bliznowatym

Pomoc w interpretacji wynikow rtg. kl.piers. W dolnym polu prawego pluca pasmowate zageszczenie mogace odpowiadac zmianom zapalnym lub bliznowatym. Rysunek przywnekowy pluc niezytowo wzmozony. W gornym polu lewego pluca zwapnienie. Wneki poszerzone, w obu wnekach cienie do 17mm śr- naczyniowe lub inne tlo. Serce powiekszone. Aorta wydluzona , intesywnie wysycona. Mozna prosciej? O co chodzi... Wiem ze jest zle.

Lek. Tomasz Budlewski

Końieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje zgłosić sie do lekarza zlecającego powyzsze badania. Bez rozszerzenia diagnostyki nie mozna sie wypowiedziec.