W prawym polu płucnym widoczne drobne pasmowate zagęszczenie

Witam , mama pytanie co to oznacza :'w prawym polu plucnym widoczne drobne pasmowate zageszczenie mogace odpowiadac zwluknieniem .Rysunek plucny nieznacznie wzmozony przywnekowo . Serce prawidlowe , aorta piersiowa wydluzona , przepona I katy wolne , obraz RTG zeber prawidlowy ' prosze o interpretacje . dziekuje

Witam.Drobne,stare zmiany pozapalne,mozliwość niewielkiego nadciśnienia w krążeniu płucnym.W sumie nic istotnego.