Plamisto-smugowate zacienienia w polach górnych obu płuc

Witam serdecznie mam pytanie .otoz zrobilam przeswietlenie pluc .Oto opis .Plamisto smugowate zacienienia w polach gornych obu pluc Zageszczenie miazszowe w polu pluca prawego przysercowo .wneki poszerzone zageszczone .Kty p/z wolne'obraz sugeruje zmiany zapalne, nie mozna jednak wykluczyc Tu.Proponuje tk klatki piersiowej

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na wystąpienie zmian o podłożu zapalnym lub nowotworowym. Wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszą diagnostyką.