Plamisto-smugowate zacienienia w polach górnych obu płuc
Witam serdecznie mam pytanie .otoz zrobilam przeswietlenie pluc .Oto opis .Plamisto smugowate zacienienia w polach gornych obu pluc Zageszczenie miazszowe w polu pluca prawego przysercowo .wneki poszerzone zageszczone .Kty p/z wolne'obraz sugeruje zmiany zapalne, nie mozna jednak wykluczyc Tu.Proponuje tk klatki piersiowej

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na wystąpienie zmian o podłożu zapalnym lub nowotworowym. Wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszą diagnostyką.