Zacienienie w polu płuca w wyniku RTG

Witam mam pytanie ?mój tata dostał wynik badania RTG w opisie napisali duże zacienienie nad wnęką lewą-Tu podobne zacienienie w polu środkowo górnym płuca prawego-meta pasma zagęszczeń miazszowych pod wnęka prawą.Serce w normie jamy opłucnowe wolne co to oznacza.

Witam! Wynik badania może świadczyć o obecności procesu nowotworowego w płucach. Rtg nie jest jednak badaniem na podstawie którego możemy ze 100% pewnością rozpoznawać tego typu zmiany. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który pokieruje dokładną diagnostyką.