Co oznaczają problemy z połykaniem śliny po urodzeniu dziecka?

Mam 25 lat 3 tyg temu urodzilam dziecko przez kilka dni calymi dniami plakalam ale przeszlo. Teraz mam problem z polykaniem sliny i pokarmow wydaje mi sie ze sie nieraz udlawie w nocy jest wszystko ok rano tez a im blizej wieczoru tym jest coraz gorzej. Czy to moze byc jakas nerwica ? Chorowalam kiedys na nadzerki zoladka i przepukline rozworu przelyku. Zdazalo mi sie byc kilka razy w szpitalu z powodu lękow slabilo mnie zle sie czulam przepisano hydroxyzyne . co to moze byc?

Szanowna Pani. W peirwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykluczyć somatcyzne (fizyczne) podłoże doświadczanych trudności (w tym również neurologiczne). Zgłaszane przez Panią objawy zdarzają się przy tzw. nerwicy. Być może warto się skonsultować z psychoterapeutą i dogłębnie zbadać to zjawisko.
Pozdrawiam

Narodziny dziecka są szczęśliwym wydarzeniem, zdarza się jednak występowanie depresji poporodowej u matek, a czasem u ojców. Często odczucia depresyjne w tym okresie mieszczą się w granicach normalnych wahań nastroju. Proponuję konsultację z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie.