Co oznaczają te naczynka w oku?

Witam..Mam taki problem od kilku kilku miesięcy pojawiają mi się nowe naczynka w oczach że, nie mam pojęcia z jakiej to przyczyny..Wizyta u okulisty nic nie wykazała co mogłoby być przyczyną .. wyniki wyszły prawidłowe . Dlatego proszę o poradę jakim sposobem można zniwelować te powstałe naczynka?mam ich sporo wyglądam jak upór.. dodam że na żadną chorobę przewlekłą nie choruję morfologia w normie..tylko glukoza lekko podwyższona 105..ale spożywam kolagen z witaminą C i Wit z grupy B na naczynka w to nie pomaga.. Okulistka przepisała mi krople na suche oczy i nie ma poprawy .. proszę o poradę jak mogę sobie pomóc.. dziękuję z góry :)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pęknięte naczynko w oku to inaczej wylew podspojówkowy. Dzieje się tak w sytuacji, w której jedno z naczyń krwionośnych zostaje przerwane. Pęknięte naczynka w oku nie sprawiają dolegliwości bólowych i zazwyczaj wchłaniają się samoistnie w ciągu dwóch tygodni.

Przyczyną takiego stanu mogą być urazy mechaniczne gałki ocznej lub głowy, a także infekcje oka. To jednak nie jedyna możliwość. Naczynko w oku może uwidocznić się na skutek wzmożonej aktywności fizycznej lub z powodu silnych reakcji, takich jak kaszel czy kichnięcie.

Inną możliwą przyczyną jest pocieranie lub ucisk oka oraz choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Pęknięta żyłka w oku może również sygnalizować zaburzenia krzepnięcia krwi wywołane niedoborem witaminy K. Ponadto jeśli nosi Pan szkła kontaktowe to również one mogą wpływać na obecność krwi w gałce ocznej.

Warto więc zgłosić się do lekarza rodzinnego i przebadać się pod kątem wyżej wymienionych chorób.

Temat ten został poruszony w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pekniete-naczynko-w-oku-popularne-przyczyny-zwiastun-choroby-u-ciezarnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.