Co oznaczają warstwy miąższowe zachowane w nerkach?
Mam 64 lata w usg nerek proszę o interpretacje nerki położone typowo.Warstwy miąższowe zachowane.W okolicy górnego bieguna cz. grzbietowej prawej nerki ognisko hyperechogenne /około 20 mm / może odpowiadać AML do weryfikacji czy to rak bardzo dziękuję czekam

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
AML - angiomiolipoma - łagodny guz nerki, z reguły wymaga tylko obserwacji, chyba że się powiększa. Badaniem rozstrzygajacym będzie tomografia komputerowa.
Pozdrawiam