Wynik USG nerki 21-latki

witam, chcialabym prosic o konsultacje wyniku usg. W korze gornego bieguna nerki prawej ognisko echogeniczne 9mm o wygladzie AML, na czczo w zoladku i jelicie cienkim niec zwieksza ilosc resci plynnej.

Witam!
Opisany w USG guz wymaga dodatkowej weryfikacji w badaniu tomografią komputerową. Jeżeli Badanie TK potwierdzi rozpoznanie to w tej chwili nie ma zmartwienia. Guz ma charakter łagodny i wymaga obserwacji. USG powtarzać raz w roku. Jeżeli urośnie do 4 cm. należy rozważać operacyjne usunięcie. W przypadku, gdy guz towarzyszy pacjentom z zespołem genetycznym (stwardnienie guzowate) kontrole należy wykonywać 2 x częściej. Pozdrawiam