Co oznacza wynik USG nerek u 58-latki?
Witam, poproszę o pomoc w odczytaniu wyniku badania USG nerek. " Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości i struktury, bez zastoju moczu. W nerce prawej, w pobliżu bieguna górnego widoczna jest hyperechogeniczna, nieco heterogeniczna struktura średnicy ok. 24 mm otoczona hypoechogeniczną obwódką. " Bardzo proszę o informację, czy ta zmiana na nerce może być groźna.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Zmiana w nerce może wymagać dodatkowych badań, np. tomografii komputerowej, żeby ustalić jej charakter. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!