Co oznaczają wynik badania krwi u 34-latka?

Niestety nie uzyskałem odpowiedzi na poprzednio zadane pytanie. Jeszcze raz spróbuję inaczej je sprecyzować. Jestem mężczyzną mam 34 lata. W badaniach krwi po raz kolejny mam RCB 7,54 G/l (norma 4,5-5,7), Hemogoblina 18,2g/dl (12-16,8), MCHC 37,3 g/dl (32-36). Pozostałe wyniki w normie. Słyszę przy pobraniu krwi, że mam gęstą krew i muszę pić dużo wody, piję ale nie wpływa to na wyniki krwi. Lekarz bagatelizuje te wyniki czy słusznie ?

Jeśli tak jak Pan pisze wyniki powtarzają się w kolejnych badaniach pomimo poprawnego nawodnienia to wskazana byłaby dalsza diagnostyka - raczej już na szczeblu specjalistycznym - poradnia hematologiczna. Przyczyną nieprawidłowych wyników może być czerwienica prawdziwa bądź wtórna.