Co oznaczają wyniki antyciala hbs?

Witam , moje wyniki na antyciala hbs :anty-HBs 70,0 mUI/ml poniżej 8 mUI/ml- wynik ujemny od 8-12 mUI/ml - wynik niejednoznaczny powyżej 12 mUI/ml- wynik dodatni Czy mogę być spokojny ze nie jestem zagrożony tym wirusem ? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest dodatni, co znaczy, że może być Pan zarażony wirusem zapalenia wątroby typu B. Konieczna będzie wizyta u lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!