HBS antygen - ujemny a zarażenie WZW

Czy jestem zarażona WZW? Proszę o pomoc przy interpretacji wyników badań HBS antygen - UJEMNY P/c anty HBs - 497.1 iu/1 Badanie zlecił mi wykonać mój dermatolog. ze względu na kaszak, który pojawił mi się z tyłu głowy. Czy ujemny antygen HBS oznacza zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby czy ten wynik wskazuje na coś innego? I jeśli na coś innego to na co? Martwię się, próbowałam czytać trochę w internecie na ten temat, ale nie mogłam się połapać. Najbardziej martwi mnie własnie kwestia ujemnego antygenu HBS - nie wiem co to znaczy i nie bardzo moge znaleźć w internecie jakieś informacje na ten temat. Czy ten wynik faktycznie ma coś wspólnego z kaszakiem, który pojawił się z tyłu głowy czy może świadczy on jeszcze o czymś innym? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje i odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeżeli była Pani szczepiona przeciwko WZW typu B to taki wynik badania świadczy tym, iż nie jest Pani zarażona wirusem oraz występuje odporność. Niemniej jednak z otrzymanym wynikiem badania należy udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.