Wynik badania antygenu HBs i przeciwciała przeciw HBs

Witam, co oznacza wynik Antygen Hbs - niereaktywny, oraz przeciwciała p/HBs - 71.91 IU/I- wynik ujemny<10,0 pożądane miano p/c po szczepieniu>100, dodam że byłam szczepiona 8 lat temu. Mam również pytanie czy choroby szpiku kostnego są zawsze widoczne w morfologii krwi ? Czy może być tak, że morfologia jest w normie a szpik mimo to może być chory ? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Antygenu Hbs nieaktywny oznacza brak choroby, a poziom przeciwciał oznacza odporność przeciw WZW typ B. U pani poziom przeciwciał jest za mały i powinna pani się doszczepić. Jeśli chodzi o chorobę szpiku to można sobie wyobrazić taki etap choroby, że morfologia jest ok, ale jest to stan przejściowy i mało prawdopodobny.