Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przeciwciała antyBhs a zakażenie WZW typu B

Witam. Zrobilem test w kierunku zakazenia WZW B, mój wynik przeciwciał anty Hbs to 268. Czy to oznacza, ze jestem zdrowy?Przeczytalem gdzies w internecie, ze jeżeli pacjent nie był szczepiony, to duzy wynik tych przeciwciał jest niepokojący. Czy to prawda? Nie jestem pewien, czy byłem szczepiony, co prawda miałem około 7-8 lat temu dwa zabiegi w szpitalu, czy w szpitalach zawsze szczepią przeciwko WZW B? Z góry dziekuje za odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

W szpitalu nie szczepią, ale do zabiegu (generalnie) wymagane jest szczepienie. Nie wiem, sam Pan musi rozstrzygnąć czy był szczepiony... Jakie są pozostałę wyniki? NAjważniejszy jest ANTYGEN HbS jeśli jest ujemny to ok, prawdopodobnie był Pan szczepiony i przeciwciała są poszczepienne. LEkarz rodzinny może ma informacje w karcie o szczepieniu, bo prawdopodobnie wypisywał receptę na szczepionkę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy