Co oznaczają wyniki badań hormonalnych 32-latka?

Niedawno zrobiłem badania poziomu hormonów: W nawiasach wartosci referencyjne: Prolaktyna 14.65 ng/mol (3-25) Testosteron 7.77 nmol/L (7.88-35.74) TSH 0.98 uIU/mL (0.25-5.00) Estradiol 27 pg/ml (11-44) Progesteron O,40 ng/ml (0.10-0.20) Kortyzol przed godz 10: 11.4 ug/dl (3.7-19.4) Leczę się na depresję od listopada 2017. Przyjmowane leki escitalopram (10mg), trazodon (75mg) i pregabalina (75mg). Efekty uboczne leków mam za sobą. Ostatnio czuję się zmęczony mimo, iż ślię 6-7 h. Po południami pieczenie uszu i twarzy. Czy jest to spowodowane podwyższonym poziomem progesteronu i niskim poziomem testosteronu?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie oraz endokrynologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć